Dla Niepodległej

• Łukasz Trynduś klasa 5b SP
  • Elżbieta Czapik klasa 3c G
  • Dominika Mrożek klasa 3b LO

Wolność, szacunek i poświęcenie dla ojczyzny. To wartości bliskie każdemu Polakowi.

Nasi dziennikarze przedstawiają materiał zrealizowany z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

W roli głównej uczniowie III LO z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gliwicach.

Gorąco zapraszamy do obejrzenia!

„Złóż życzenia Niepodległej”

Wspólnie tworzymy flagę na 100-lecie Odzyskania Niepodległości.

Flaga powstaje z korków, które zostaną przekazane na cele charytatywne.

1. Miejsce pamięci symboli narodowych

2. W dniu 23 kwietnia 2018 roku w ramach Festiwalu Nauki uczestnicy utworzyli flagę Polski z biało – czerwonych serduszek. Akcja cieszyła się dużym powodzenie, przyniosła wiele radości, była doskonałą okazją do upamiętnienia 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

3. W tym roku IX Bieg Uliczny (3. 06. 2018.) odbywał się pod hasłem „Biegamy dla Niepodległej”. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale upamiętniające 100 rocznicę odbudowy państwa polskiego.

4. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły w hołdzie „Dla Niepodległej” wykonali pamiątkową gazetkę poznając przy tym granice Polski, symbole narodowe oraz ważne i symboliczne miejsca z historii państwa. Biało- czerwone rączki mogą napawać nadzieją i zwiastować przyszłą solidną pracę dla swojej ojczyzny.