Dziennik elektroniczny

 
 

Nasi absolwenci

Jeden z najwybitniejszych absolwentów klasy dziennikarskiej z elementami prawa. W trakcie nauki w III LO był Stypendystą Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. Laureat Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka i finalista Olimpiady Literatury i Języka Polskiego (zwolniony z matury z języka polskiego i z WOS-u!). Pisał do gazetki szkolnej „Troll” i współpracował z Fundacją Nowe Media tworząc m.in. gazety internetowe. Ukończył prawo na Uniwersytecie Śląskim. Obecnie uczy i doktoryzuje się w Katedrze Teorii i Filozofii Prawa Uniwersytetu Śląskiego. Marek wcale nie jest typem kujona, to człowiek z pasją. Fan sportu, m.in. MMA. Często powtarza, że z chęcią wróciłby do czasów liceum, bo tak mu się tam podobało. 
Fan motoryzacji. Jeden z najwybitniejszych absolwentów klasy dziennikarskiej z elementami prawa, zajmujących się dziennikarstwem branżowym. W trakcie nauki w III LO pisał swoje pierwsze teksty dotyczące oczywiście motoryzacji. Obecnie student drugiego roku wydziału Dziennikarstwa i Nauk Technicznych we Wrocławiu, specjalność: dziennikarstwo motoryzacyjne. Współtwórca i redaktor portalu http://power-car.pl/, gdzie prowadzi m.in. rubryki „5 ciekawostek o danej marce” oraz „Samochody niedostępne w Polsce”. Działa również w redakcji czasopisma studenckiego DSW Moto Time. Współpracuje z polskimi zespołami Formuły Student, np. z PWR Racing Team z Wrocławia. Jako dziennikarz uczestniczy w różnych eventach motoryzacyjnych, największych targach motoryzacyjnych w Polsce – Poznań Motor Show. Poza motoryzacją jego hobby jest tenis ziemny. Zapraszamy na FB naszego absolwenta https://www.facebook.com/samochodziarzepl/
Absolwentka klasy dziennikarskiej z elementami prawa. Stypendystka Prezesa Rady Ministrów. Ukończyła III LO z wyróżnieniem. Przewodnicząca samorządu szkolnego. Dziennikarka szkolnego Radia Tonacja, która przeprowadziła m.in. wywiad z kabaretem Paranienormalni. Kapitan szkolnej drużyny piłki nożnej, z którą zdobyła II miejsce w Pucharze Gliwic. Wszyscy, którzy znają Jagodę wiedzą, że „Gdzie diabeł nie może tam Jagodę pośle”. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych. Obecnie studiuje socjologię ekonomiczną na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie zdobywa nowe umiejętności. Dzięki III LO mogła zostać każdym, postanowiła pozostać sobą.

Dla Niepodległej

Nagrody książkowe za najpiękniejsze „Życzenia dla Niepodległej” otrzymali

  • Łukasz Trynduś klasa 5b SP
  • Elżbieta Czapik klasa 3c G
  • Dominika Mrożek klasa 3b LO

 

Wolność, szacunek i poświęcenie dla ojczyzny. To wartości bliskie każdemu Polakowi.

Nasi dziennikarze przedstawiają materiał zrealizowany z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

W roli głównej uczniowie III LO z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gliwicach.

Gorąco zapraszamy do obejrzenia!

„Złóż życzenia Niepodległej”

„Złóż życzenia Niepodległej”

„Złóż życzenia Niepodległej”

Wspólnie tworzymy flagę na 100-lecie Odzyskania Niepodległości.

Wspólnie tworzymy flagę na 100-lecie Odzyskania Niepodległości.

Flaga powstaje z korków, które zostaną przekazane na cele charytatywne.

1. Miejsce pamięci symboli narodowych

2. W dniu 23 kwietnia 2018 roku w ramach Festiwalu Nauki uczestnicy utworzyli flagę Polski z biało – czerwonych serduszek. Akcja cieszyła się dużym powodzenie, przyniosła wiele radości, była doskonałą okazją do upamiętnienia 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

3. W tym roku IX Bieg Uliczny (3. 06. 2018.) odbywał się pod hasłem „Biegamy dla Niepodległej”. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale upamiętniające 100 rocznicę odbudowy państwa polskiego.

4. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły w hołdzie „Dla Niepodległej” wykonali pamiątkową gazetkę poznając przy tym granice Polski, symbole narodowe oraz ważne i symboliczne miejsca z historii państwa. Biało- czerwone rączki mogą napawać nadzieją i zwiastować przyszłą solidną pracę dla swojej ojczyzny.

Zmień kontrast

Projekty międzynarodowe

Projekt realizowany od 1 października 2019 r. do 31 września 2021 r. 

Projekt realizowany od 1 października 2018 r. do 31 września 2020 r. 


Radio Tonacja

Gliwicki Bieg Uliczny

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ubiegłym tygodniu
105
947
11375
11375

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com