Dziennik elektroniczny

 
 

Nasi absolwenci

Jeden z najwybitniejszych absolwentów klasy dziennikarskiej z elementami prawa. W trakcie nauki w III LO był Stypendystą Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. Laureat Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka i finalista Olimpiady Literatury i Języka Polskiego (zwolniony z matury z języka polskiego i z WOS-u!). Pisał do gazetki szkolnej „Troll” i współpracował z Fundacją Nowe Media tworząc m.in. gazety internetowe. Ukończył prawo na Uniwersytecie Śląskim. Obecnie uczy i doktoryzuje się w Katedrze Teorii i Filozofii Prawa Uniwersytetu Śląskiego. Marek wcale nie jest typem kujona, to człowiek z pasją. Fan sportu, m.in. MMA. Często powtarza, że z chęcią wróciłby do czasów liceum, bo tak mu się tam podobało. 
Fan motoryzacji. Jeden z najwybitniejszych absolwentów klasy dziennikarskiej z elementami prawa, zajmujących się dziennikarstwem branżowym. W trakcie nauki w III LO pisał swoje pierwsze teksty dotyczące oczywiście motoryzacji. Obecnie student drugiego roku wydziału Dziennikarstwa i Nauk Technicznych we Wrocławiu, specjalność: dziennikarstwo motoryzacyjne. Współtwórca i redaktor portalu http://power-car.pl/, gdzie prowadzi m.in. rubryki „5 ciekawostek o danej marce” oraz „Samochody niedostępne w Polsce”. Działa również w redakcji czasopisma studenckiego DSW Moto Time. Współpracuje z polskimi zespołami Formuły Student, np. z PWR Racing Team z Wrocławia. Jako dziennikarz uczestniczy w różnych eventach motoryzacyjnych, największych targach motoryzacyjnych w Polsce – Poznań Motor Show. Poza motoryzacją jego hobby jest tenis ziemny. Zapraszamy na FB naszego absolwenta https://www.facebook.com/samochodziarzepl/
Absolwentka klasy dziennikarskiej z elementami prawa. Stypendystka Prezesa Rady Ministrów. Ukończyła III LO z wyróżnieniem. Przewodnicząca samorządu szkolnego. Dziennikarka szkolnego Radia Tonacja, która przeprowadziła m.in. wywiad z kabaretem Paranienormalni. Kapitan szkolnej drużyny piłki nożnej, z którą zdobyła II miejsce w Pucharze Gliwic. Wszyscy, którzy znają Jagodę wiedzą, że „Gdzie diabeł nie może tam Jagodę pośle”. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych. Obecnie studiuje socjologię ekonomiczną na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie zdobywa nowe umiejętności. Dzięki III LO mogła zostać każdym, postanowiła pozostać sobą.

Rok szkolny 2017/2018

Informacja dla kandydatów do klas pierwszych III LO

W najbliższy piątek (6 lipca 2018 r.) o godzinie 10:00 w szkole zostanie opublikowana lista osób zakwalifikowanych do klas pierwszych III LO. W terminie do 12 lipca 2018 r. należy dostarczyć oryginały dokumentów. 

Wprawdzie już wakacje....ale czas podsumowania akcji "Jak nie czytam jak czytam" i udziale ZSO nr 8. O szczegółach dowiesz się więcej na stronie organizatora. Dziękujemy za udział. Miłych wakacji z ciekawą książką.

Więcej zdjęć

Dziękujemy autorowi zdjęć za wsparcie: Mosquidron - foto i video z lotu komara

Zapraszamy na fanpage naszej szkoły

Wprawdzie już wakacje....ale czas podsumowania akcji "Jak nie czytam jak czytam" i udziale ZSO nr 8. O szczegółach dowiesz się więcej na stronie organizatora. Dziękujemy za udział. Miłych wakacji z ciekawa książka.

Więcej zdjęć

Dziękujemy autorowi zdjęć za wsparcie: Mosquidron - foto i video z lotu komara

Gliwicki Bieg Uliczny, który odbył się 6 czerwca przyciągnął wielu zawodników z całego Śląska. Klasyczna, 10 km trasa urozmaicona została atrakcją w postaci Gliwickiej Radiostacji na półmetku.

Zawody te rozegrane zostały już po raz dziewiąty, a pomimo nieco niesprzyjającej pogody, wszyscy uczestnicy ukończyli bieg.

Zapraszamy na relację przygotowaną przez ekipę Radia Tonacja.

LINK: https://goo.gl/p5JVva

 

Zmień kontrast

Projekty międzynarodowe

Projekt realizowany od 1 października 2019 r. do 31 września 2021 r. 

Projekt realizowany od 1 października 2018 r. do 31 września 2020 r. 


Radio Tonacja

Gliwicki Bieg Uliczny

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ubiegłym tygodniu
5038
2807
7845
13332

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com