Dziennik elektroniczny

 
 

Nasi absolwenci

Jeden z najwybitniejszych absolwentów klasy dziennikarskiej z elementami prawa. W trakcie nauki w III LO był Stypendystą Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. Laureat Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka i finalista Olimpiady Literatury i Języka Polskiego (zwolniony z matury z języka polskiego i z WOS-u!). Pisał do gazetki szkolnej „Troll” i współpracował z Fundacją Nowe Media tworząc m.in. gazety internetowe. Ukończył prawo na Uniwersytecie Śląskim. Obecnie uczy i doktoryzuje się w Katedrze Teorii i Filozofii Prawa Uniwersytetu Śląskiego. Marek wcale nie jest typem kujona, to człowiek z pasją. Fan sportu, m.in. MMA. Często powtarza, że z chęcią wróciłby do czasów liceum, bo tak mu się tam podobało. 
Fan motoryzacji. Jeden z najwybitniejszych absolwentów klasy dziennikarskiej z elementami prawa, zajmujących się dziennikarstwem branżowym. W trakcie nauki w III LO pisał swoje pierwsze teksty dotyczące oczywiście motoryzacji. Obecnie student drugiego roku wydziału Dziennikarstwa i Nauk Technicznych we Wrocławiu, specjalność: dziennikarstwo motoryzacyjne. Współtwórca i redaktor portalu http://power-car.pl/, gdzie prowadzi m.in. rubryki „5 ciekawostek o danej marce” oraz „Samochody niedostępne w Polsce”. Działa również w redakcji czasopisma studenckiego DSW Moto Time. Współpracuje z polskimi zespołami Formuły Student, np. z PWR Racing Team z Wrocławia. Jako dziennikarz uczestniczy w różnych eventach motoryzacyjnych, największych targach motoryzacyjnych w Polsce – Poznań Motor Show. Poza motoryzacją jego hobby jest tenis ziemny. Zapraszamy na FB naszego absolwenta https://www.facebook.com/samochodziarzepl/
Absolwentka klasy dziennikarskiej z elementami prawa. Stypendystka Prezesa Rady Ministrów. Ukończyła III LO z wyróżnieniem. Przewodnicząca samorządu szkolnego. Dziennikarka szkolnego Radia Tonacja, która przeprowadziła m.in. wywiad z kabaretem Paranienormalni. Kapitan szkolnej drużyny piłki nożnej, z którą zdobyła II miejsce w Pucharze Gliwic. Wszyscy, którzy znają Jagodę wiedzą, że „Gdzie diabeł nie może tam Jagodę pośle”. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych. Obecnie studiuje socjologię ekonomiczną na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie zdobywa nowe umiejętności. Dzięki III LO mogła zostać każdym, postanowiła pozostać sobą.

Świetne zwieńczenie sezonu w wykonaniu naszych pływaków. Reprezentacja naszej szkoły po raz pierwszy w historii naszego miasta i szkoły zwyciężyła w finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w drużynowych zawodach pływackich. Nasi uczniowie byli bezkonkurencyjni zarówno w wyścigach indywidualnych jak i sztafetowych, pokonując reprezentację z Chorzowa i Radlina. W skład naszej drużyny wchodzili zarówno zawodnicy z roczników 2010 jak i nasi najstarsi uczniowie z rocznika 2006.

Skład naszej reprezentacji: Kowalski Kacper klasa 2a – Majśnerowski Filip klasa 4a – Koplin Franek klasa 5a – Stasierski Szymon klasa 5a – Mika Jakub klasa 5a – Łata Łukasz klasa 6a – Czogała Grzegorz klasa 6a – Rosłon Maciej klasa 6a – Swaczyna Dawid klasa 6a – Ura Marcel klasa 6a

Prowadzący Trener Pływania: Ioannis Giakovis

Na trzecim miejscu w finale Wojewódzkim uplasowali się nasi starsi uczniowie z roczników 2003-2005.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Harazim Filip klasa 8a - Kaszycki Jakub klasa 8a – Koziołek Kewin klasa 8a – Lewicki Jakub klasa 8a - Nowotarski Jakub klasa 8a – Paszek Jakub klasa 8a - Swiderski Filip klasa 3a – Zdebel Marsel klasa 3a

Prowadzący Trener Pływania: Wojciech Wiśniowicz

Gratulujemy!

Zmień kontrast

Projekty międzynarodowe

Projekt realizowany od 1 października 2019 r. do 31 września 2021 r. 

Projekt realizowany od 1 października 2018 r. do 31 września 2020 r. 


Radio Tonacja

Gliwicki Bieg Uliczny

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ubiegłym tygodniu
142
1521
13720
13332

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com