Dziennik elektroniczny

 
 

Nasi absolwenci

Jeden z najwybitniejszych absolwentów klasy dziennikarskiej z elementami prawa. W trakcie nauki w III LO był Stypendystą Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. Laureat Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka i finalista Olimpiady Literatury i Języka Polskiego (zwolniony z matury z języka polskiego i z WOS-u!). Pisał do gazetki szkolnej „Troll” i współpracował z Fundacją Nowe Media tworząc m.in. gazety internetowe. Ukończył prawo na Uniwersytecie Śląskim. Obecnie uczy i doktoryzuje się w Katedrze Teorii i Filozofii Prawa Uniwersytetu Śląskiego. Marek wcale nie jest typem kujona, to człowiek z pasją. Fan sportu, m.in. MMA. Często powtarza, że z chęcią wróciłby do czasów liceum, bo tak mu się tam podobało. 
Fan motoryzacji. Jeden z najwybitniejszych absolwentów klasy dziennikarskiej z elementami prawa, zajmujących się dziennikarstwem branżowym. W trakcie nauki w III LO pisał swoje pierwsze teksty dotyczące oczywiście motoryzacji. Obecnie student drugiego roku wydziału Dziennikarstwa i Nauk Technicznych we Wrocławiu, specjalność: dziennikarstwo motoryzacyjne. Współtwórca i redaktor portalu http://power-car.pl/, gdzie prowadzi m.in. rubryki „5 ciekawostek o danej marce” oraz „Samochody niedostępne w Polsce”. Działa również w redakcji czasopisma studenckiego DSW Moto Time. Współpracuje z polskimi zespołami Formuły Student, np. z PWR Racing Team z Wrocławia. Jako dziennikarz uczestniczy w różnych eventach motoryzacyjnych, największych targach motoryzacyjnych w Polsce – Poznań Motor Show. Poza motoryzacją jego hobby jest tenis ziemny. Zapraszamy na FB naszego absolwenta https://www.facebook.com/samochodziarzepl/
Absolwentka klasy dziennikarskiej z elementami prawa. Stypendystka Prezesa Rady Ministrów. Ukończyła III LO z wyróżnieniem. Przewodnicząca samorządu szkolnego. Dziennikarka szkolnego Radia Tonacja, która przeprowadziła m.in. wywiad z kabaretem Paranienormalni. Kapitan szkolnej drużyny piłki nożnej, z którą zdobyła II miejsce w Pucharze Gliwic. Wszyscy, którzy znają Jagodę wiedzą, że „Gdzie diabeł nie może tam Jagodę pośle”. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych. Obecnie studiuje socjologię ekonomiczną na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie zdobywa nowe umiejętności. Dzięki III LO mogła zostać każdym, postanowiła pozostać sobą.

Rok szkolny 2019/2020

Za Antkiem Łuków z klasy 2ALO świetny weekend na Podlasiu. W sobotę w Supraślu na II OGÓLNOPOLSKIM WYŚCIGU W KOLARSTWIE PRZEŁAJOWYM O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY SUPRAŚL DR RADOSŁAWA DOBROWOLSKIEGO Antek zajął 4 miejsce. W niedzielę w Białymstoku na I SERII PUCHARU POLSKI Antek po zaciętej walce dojeżdża na 4 miejscu z bardzo małą stratą do podium. Antek po tym weekendzie jest 4 zawodnikiem w kraju w swojej kategorii. Jak mówi Antek "To bardzo dobry weekend w moim wykonaniu. Jestem bardzo zadowolony z mojej dyspozycji .W końcu wyglądało to tak jak bym chciał. Ale to nie szczyt moich marzeń, pozostaje tylko dalej ciężko trenować i osiągać kolejne cele".

Gratulujemy!

Jesteśmy DUMNI!!!
Pani Joanna Królewska 11. 10. 2019 r. odebrała Nagrodę I stopnia Prezydenta Miasta Gliwice.

Serdecznie gratulujemy!

Szanowni Rodzice

Poniżej instrukcja zakładania konta w dzienniku elektronicznym.

Antoni Łuków z klasy 2A III LO, zawodnik MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy pojechał dobry wyścig w pierwszej serii Pucharu Słowacji w Kolarstwie Przełajowym. Poprad Cyclocross UCI C1, na tej trasie w 1999 r. odbyły się Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Przełajowym. Bardo trudna, siłowa i bardzo techniczna trasa.
Antoni uplasował się na 10 miejscu i zdobył cenne punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Słowacji oraz pierwszy punkt do klasyfikacji UCI (Międzynarodowa Unia Kolarska).
Wyżej klasyfikowane zawody to już tylko Puchar Świata i Mistrzostwa Świata.
Już w najbliższą niedzielę Antek będzie się ścigał w Rakovej (Słowacja) gdzie zostanie rozegrana II runda Pucharu Słowacji w Kolarstwie Przełajowym.

Gratulujemy!!!

Zmień kontrast

Projekty międzynarodowe

Projekt realizowany od 1 października 2019 r. do 31 września 2021 r. 

Projekt realizowany od 1 października 2018 r. do 31 września 2020 r. 


Radio Tonacja

Gliwicki Bieg Uliczny

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ubiegłym tygodniu
77
1521
13655
13332

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com