Nasi absolwenci

Jeden z najwybitniejszych absolwentów klasy dziennikarskiej z elementami prawa. W trakcie nauki w III LO był Stypendystą Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. Laureat Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka i finalista Olimpiady Literatury i Języka Polskiego (zwolniony z matury z języka polskiego i z WOS-u!). Pisał do gazetki szkolnej „Troll” i współpracował z Fundacją Nowe Media tworząc m.in. gazety internetowe. Ukończył prawo na Uniwersytecie Śląskim. Obecnie uczy i doktoryzuje się w Katedrze Teorii i Filozofii Prawa Uniwersytetu Śląskiego. Marek wcale nie jest typem kujona, to człowiek z pasją. Fan sportu, m.in. MMA. Często powtarza, że z chęcią wróciłby do czasów liceum, bo tak mu się tam podobało. 
Fan motoryzacji. Jeden z najwybitniejszych absolwentów klasy dziennikarskiej z elementami prawa, zajmujących się dziennikarstwem branżowym. W trakcie nauki w III LO pisał swoje pierwsze teksty dotyczące oczywiście motoryzacji. Obecnie student drugiego roku wydziału Dziennikarstwa i Nauk Technicznych we Wrocławiu, specjalność: dziennikarstwo motoryzacyjne. Współtwórca i redaktor portalu http://power-car.pl/, gdzie prowadzi m.in. rubryki „5 ciekawostek o danej marce” oraz „Samochody niedostępne w Polsce”. Działa również w redakcji czasopisma studenckiego DSW Moto Time. Współpracuje z polskimi zespołami Formuły Student, np. z PWR Racing Team z Wrocławia. Jako dziennikarz uczestniczy w różnych eventach motoryzacyjnych, największych targach motoryzacyjnych w Polsce – Poznań Motor Show. Poza motoryzacją jego hobby jest tenis ziemny. Zapraszamy na FB naszego absolwenta https://www.facebook.com/samochodziarzepl/
Absolwentka klasy dziennikarskiej z elementami prawa. Stypendystka Prezesa Rady Ministrów. Ukończyła III LO z wyróżnieniem. Przewodnicząca samorządu szkolnego. Dziennikarka szkolnego Radia Tonacja, która przeprowadziła m.in. wywiad z kabaretem Paranienormalni. Kapitan szkolnej drużyny piłki nożnej, z którą zdobyła II miejsce w Pucharze Gliwic. Wszyscy, którzy znają Jagodę wiedzą, że „Gdzie diabeł nie może tam Jagodę pośle”. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych. Obecnie studiuje socjologię ekonomiczną na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie zdobywa nowe umiejętności. Dzięki III LO mogła zostać każdym, postanowiła pozostać sobą.

Zasady wydawania duplikatu legitymacji szkolnej i świadectw szkolnych

 1. W przypadku utraty oryginału legitymacji szkolnej lub świadectwa rodzice lub uczeń mogą wystąpić do dyrektora szkoły z pisemnym wnioskiem o wydanie duplikatu. 
 2. Do wniosku nr 1 należy dołączyć podpisane aktualne zdjęcie formatu legitymacyjnego (nazwisko i imię, data urodzenia) oraz dowód opłaty skarbowej.
 3. Wniosek nr 2 - w przypadku utraty oryginału świadectwa rodzice ucznia lub pełnoletni absolwent występuje do dyrektora szkoły z pisemnym wnioskiem o wydanie duplikatu świadectwa z podaniem przyczyny ubiegania się o duplikat oraz określeniem:
  • rodzaju świadectwa (ukończenia szkoły / klasy),
  • roku ukończenia szkoły / klasy.
 4. Do wniosku należy dołączyć dowód opłaty skarbowej.
 5. Za wydanie duplikatu legitymacji lub świadectwa szkolnego pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie opłaty skarbowej od legalizacji dokumentu
  • 9 zł.  - „duplikat legitymacji szkolnej , imię nazwisko, klasa”
  • 26 zł.  - „duplikat świadectwa szkolnego , imię nazwisko, klasa”
 6. Opłaty za wydanie duplikatu legitymacji lub świadectwa szkolnego należy wnosić na konto:
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 ul. Syriusza 30 44-117 Gliwice
  • ING BANK ŚLĄSKI I/O GLIWICE 74 1050 1214 1000 0090 3132 8306
  • Z dopiskiem: za duplikat legitymacji / świadectwa imię i nazwisko
 7. Wniosek wraz z załącznikami składa się w sekretariacie szkoły.

 

Zmień kontrast

Dziennik elektroniczny

Radio Tonacja

Gliwicki Bieg Uliczny

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ubiegłym tygodniu
1510
1912
7097
13892

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com