Nasi absolwenci

Jeden z najwybitniejszych absolwentów klasy dziennikarskiej z elementami prawa. W trakcie nauki w III LO był Stypendystą Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. Laureat Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka i finalista Olimpiady Literatury i Języka Polskiego (zwolniony z matury z języka polskiego i z WOS-u!). Pisał do gazetki szkolnej „Troll” i współpracował z Fundacją Nowe Media tworząc m.in. gazety internetowe. Ukończył prawo na Uniwersytecie Śląskim. Obecnie uczy i doktoryzuje się w Katedrze Teorii i Filozofii Prawa Uniwersytetu Śląskiego. Marek wcale nie jest typem kujona, to człowiek z pasją. Fan sportu, m.in. MMA. Często powtarza, że z chęcią wróciłby do czasów liceum, bo tak mu się tam podobało. 
Fan motoryzacji. Jeden z najwybitniejszych absolwentów klasy dziennikarskiej z elementami prawa, zajmujących się dziennikarstwem branżowym. W trakcie nauki w III LO pisał swoje pierwsze teksty dotyczące oczywiście motoryzacji. Obecnie student drugiego roku wydziału Dziennikarstwa i Nauk Technicznych we Wrocławiu, specjalność: dziennikarstwo motoryzacyjne. Współtwórca i redaktor portalu http://power-car.pl/, gdzie prowadzi m.in. rubryki „5 ciekawostek o danej marce” oraz „Samochody niedostępne w Polsce”. Działa również w redakcji czasopisma studenckiego DSW Moto Time. Współpracuje z polskimi zespołami Formuły Student, np. z PWR Racing Team z Wrocławia. Jako dziennikarz uczestniczy w różnych eventach motoryzacyjnych, największych targach motoryzacyjnych w Polsce – Poznań Motor Show. Poza motoryzacją jego hobby jest tenis ziemny. Zapraszamy na FB naszego absolwenta https://www.facebook.com/samochodziarzepl/
Absolwentka klasy dziennikarskiej z elementami prawa. Stypendystka Prezesa Rady Ministrów. Ukończyła III LO z wyróżnieniem. Przewodnicząca samorządu szkolnego. Dziennikarka szkolnego Radia Tonacja, która przeprowadziła m.in. wywiad z kabaretem Paranienormalni. Kapitan szkolnej drużyny piłki nożnej, z którą zdobyła II miejsce w Pucharze Gliwic. Wszyscy, którzy znają Jagodę wiedzą, że „Gdzie diabeł nie może tam Jagodę pośle”. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych. Obecnie studiuje socjologię ekonomiczną na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie zdobywa nowe umiejętności. Dzięki III LO mogła zostać każdym, postanowiła pozostać sobą.

W rozegranych w dniu 15.09.2012 r. finałach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w hokeju na trawie, uczennice naszego gimnazjum, reprezentujące KKS Kolejarz Gliwice zdobyły złote medale. Turniej rozegrany w Siemianowicach Śląskich był zakończeniem rozgrywek w sezonie 2011/2012 w którym spotkały się najlepsze drużyny młodziczek z terenu Polski Południowej. Po zwycięstwach 4:0 nad Dwójką Nysa i 2:0 nad Polonią Wrocław nasze dziewczyny dotarły do finału, gdzie pokonały mistrzynie Śląska, drużynę Mustangów Siemianowice 2:1. Najlepszą zawodniczką finałów została wybrana Julia Medoń, uczennica klasy sportowej w Gimnazjum nr 11.

W składzie „złotej” drużyny występowało siedem uczennic klasy sportowej działającej w Gimnazjum nr11:Julia Medoń (najlepsza zawodniczka finałów), Maria Śniegórska, Dominika Suchecka, Natalia Kwiatkowska, Martyna Kwiatkowska, Marta Kozubowska i Paulina Siedlaczek.

Równolegle do finałów dziewczyn, rozgrywany był w Tarnowskich Górach finał w kategorii chłopców. Hokeiści KKS Kolejarz Gliwice wywalczyli brązowe medale, a w składzie drużyny występowali uczniowie Gimnazjum nr 11: Dominik Szachnowski, Kamil Wołoszyn i Przemysław Sochan.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com