Nasi absolwenci

Jeden z najwybitniejszych absolwentów klasy dziennikarskiej z elementami prawa. W trakcie nauki w III LO był Stypendystą Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. Laureat Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka i finalista Olimpiady Literatury i Języka Polskiego (zwolniony z matury z języka polskiego i z WOS-u!). Pisał do gazetki szkolnej „Troll” i współpracował z Fundacją Nowe Media tworząc m.in. gazety internetowe. Ukończył prawo na Uniwersytecie Śląskim. Obecnie uczy i doktoryzuje się w Katedrze Teorii i Filozofii Prawa Uniwersytetu Śląskiego. Marek wcale nie jest typem kujona, to człowiek z pasją. Fan sportu, m.in. MMA. Często powtarza, że z chęcią wróciłby do czasów liceum, bo tak mu się tam podobało.
Fan motoryzacji. Jeden z najwybitniejszych absolwentów klasy dziennikarskiej z elementami prawa, zajmujących się dziennikarstwem branżowym. W trakcie nauki w III LO pisał swoje pierwsze teksty dotyczące oczywiście motoryzacji. Obecnie student drugiego roku wydziału Dziennikarstwa i Nauk Technicznych we Wrocławiu, specjalność: dziennikarstwo motoryzacyjne. Współtwórca i redaktor portalu http://power-car.pl/, gdzie prowadzi m.in. rubryki „5 ciekawostek o danej marce” oraz „Samochody niedostępne w Polsce”. Działa również w redakcji czasopisma studenckiego DSW Moto Time. Współpracuje z polskimi zespołami Formuły Student, np. z PWR Racing Team z Wrocławia. Jako dziennikarz uczestniczy w różnych eventach motoryzacyjnych, największych targach motoryzacyjnych w Polsce – Poznań Motor Show. Poza motoryzacją jego hobby jest tenis ziemny. Zapraszamy na FB naszego absolwenta https://www.facebook.com/samochodziarzepl/
Absolwentka klasy dziennikarskiej z elementami prawa. Stypendystka Prezesa Rady Ministrów. Ukończyła III LO z wyróżnieniem. Przewodnicząca samorządu szkolnego. Dziennikarka szkolnego Radia Tonacja, która przeprowadziła m.in. wywiad z kabaretem Paranienormalni. Kapitan szkolnej drużyny piłki nożnej, z którą zdobyła II miejsce w Pucharze Gliwic. Wszyscy, którzy znają Jagodę wiedzą, że „Gdzie diabeł nie może tam Jagodę pośle”. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych. Obecnie studiuje socjologię ekonomiczną na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie zdobywa nowe umiejętności. Dzięki III LO mogła zostać każdym, postanowiła pozostać sobą.

Ostatnie występy hokeistów na trawie Kolejarza Gliwice to same sukcesy. Złoty medal w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików 2013 zdobyły nasze zawodniczki. Nasi zawodnicy, w tych samych zawodach, wywalczyli srebro.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików startują najlepsze zespoły z województw: dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego. Nasze drużyny przystępowały do imprezy finałowej z tytułami Mistrzów Śląska zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców. Drużyny dziewcząt rozgrywały turniej finałowy w Siemianowicach Śląskich i tutaj bezkonkurencyjne okazały się gliwiczanki, które wygrały wszystkie swoje spotkania, aplikując swoim rywalkom 16 bramek, a tracąc zaledwie jedną. W turnieju finałowym wystąpiły: Nicole Chruszcz, Magdalena Fudalewska, Natalia Kwiatkowska, Martyna Kwiatkowska, Wiktoria Jaros, Karolina Soczalska, Kinga Labisch, Sandra Tatarczuk, Julia Medoń, Anna Lipka, Wiktoria Marczak, Natalia Wiśniewska, Patrycja Sęk, Aleksandra Wilkoń oraz Julia Cydzik, trenerem drużyny jest Janusz Micał.