Nasi absolwenci

Wieloletni „Narodowy Programu Rozwoju Czytelnictwa” jest skierowany do bibliotek szkolnych i pedagogicznych. Jest programem rządowym. Ma on na celu wspieranie  w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne   w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości literackich i wydawniczych.

​Wniosek złożony przez Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gliwicach został pozytywnie zaakceptowany przez organ prowadzący szkołę. Otrzymaliśmy wsparcie finansowe dla Biblioteki Szkolnej ZSO nr 8 w kwocie 15000,00 zł., z czego 3000,00 zł. to wkład własny .

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gliwicach będzie realizować  w roku 2018 następujące założenia Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

• zakup nowości wydawniczych ( książki niebędące podręcznikami) po zasięgnięciu opinii rady Rodziców i Samorządu uczniowskiego z uwzględnieniem potrzeb uczniów niepełnosprawnych,

• podjęcie współpracy z biblioteką publiczną obejmującą: planowanie zakupu książek i wymianę informacji o wydarzeniach promujących czytelnictwo,

• organizacja w ciągu roku szkolnego co najmniej jednego wydarzenia promującego czytelnictwo z udziałem uczniów,

• uwzględnienie tematyki wpływu czytania na rozwój dzieci i młodzieży podczas zorganizowanego co najmniej jednego spotkania z rodzicami,

• zrealizowanie co najmniej jednego projektu edukacyjnego na oddział w szkole z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej,

• dostosowanie organizacji pracy biblioteki szkolnej do potrzeb uczniów, w szczególności przez umożliwienie im wypożyczania książek również na okres ferii zimowych i letnich.

Propozycje tytułów książek