Dziennik elektroniczny

 
 

W dniach 7-9 marca 2014r na basenie Auqasfera w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 14 letnich w pływaniu.

Klub Pływacki SiKReT Gliwice reprezentowało 11 zawodników i  6 zawodniczek uczniów klasy 1b Gimnazjum nr 11, którzy rywalizowali z  ponad 600 młodymi pływakami i pływaczkami z całej Polski reprezentującymi ponad 135 klubów pływackich. Nasi zawodnicy brali udział w ponad 90 wyścigach wielokrotnie poprawiając własne rekordy życiowe.

Najlepsze wyniki indywidualne osiągnął lider drużyny Michał Kapias zdobywając 4 medale Mistrzostw Polski . Medal z najcenniejszego kruszcu Michał zdobył w wyścigu na 100m stylem zmiennym zwyciężając w czasie 1:00;48 poprawiając aktualny rekord Śląska .Dwa   srebrne medale padły łupem Michała w konkurencjach 200m stylem zmiennym(2;11:18) i 50 m stylem motylkowym  (26,83) ,aby kolekcja medalowa była pełna nie mogło zabraknąć medalu brązowego zdobytego przez Michała pierwszego dnia mistrzostw w wyścigu  na 200m stylem grzbietowym (2:12,92)

Świetnie zaprezentowali się również Michał Bomastyk zdobywając 8 miejsce Mistrzostw Polski w swojej koronnej konkurencji 50m stylem klasycznym(32:59) , ponad to 2 krotnie kwalifikując się do finałów B w konkurencjach 100m stylem klasycznym i 100m stylem zmiennym.

Kolejny świetny  występ w swojej koronnej konkurencji 200 m  stylem klasycznym  zanotował Mikołaj Kała  zdobywając 9 miejsce Mistrzostw Polski z czasem (2:35:56) i dwukrotnie kwalifikując się do finałów B w konkurencjach 50 i 100 m stylem klasycznym.

W finałach B zobaczyliśmy również Patryka Stradomskiego,  który zakwalifikował się do finałów stylu grzbietowego w konkurencjach 50 i 100m,  Bartosza Twardzika , który świetnie zaprezentował się zarówno w wyścigu na 200m grzbietowym  jak i na najdłuższym dystansie kraulowym 1500m osiągając poziom finałów B. Jakub Nowicki zakwalifikował się do finału B najkrótszego wyścigu sprinterskiego 50m stylem dowolnym.

Swoją  świetną dyspozycję nasi zawodnicy potwierdzili zdobywając 5 miejsce w wyścigach sztafetowych w konkurencji 4 x 100m stylem zmiennym , nasza sztafeta w składzie Patryk Stradomski, Michał Bomastyk, Michał Kapias i Jakub Nowicki po raz  kolejny udowodnili że stanowią czołówkę polskich pływaków.

Gratulacje należą się oczywiście całej drużynie , która poprzez swoją ciężką prace udowodniła że każdego dnia można być lepszym, a przegrać można tylko z samym sobą!!! Nigdy z rywalem.

Podsumowując- 3 dni świetnej zabawy, poprawionych 78 rekordów życiowych, 4 medale Mistrzostw Polski, 8 finałów A i 8 finałów B.

Gratulacje dla najlepszej klasy pływackiej w Polsce gim 11 w Gliwicach!!!  

Trener Michał Matuszewski

Zmień kontrast

Projekty międzynarodowe

Projekt realizowany od 1 października 2019 r. do 31 września 2021 r. 

Projekt realizowany od 1 października 2018 r. do 31 września 2020 r. 


Radio Tonacja

Gliwicki Bieg Uliczny

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ubiegłym tygodniu
223
1449
10835
15232

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com