Jak nie czytam jak czytam

ZSO8 wzięło udział w Ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam jak czytam".

Aniołkowe spotkania

Biblioteka Szkolna po raz 15 zorganizowała Międzyszkolny Konkurs "Aniołkowe Spotkania"

23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia przypada ustanowiony przez UNESCO Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
 W tym roku Światową Stolicą Książki jest Tbilisi (Gruzja).
Polski Komitet ds. UNESCO podkreśla, że "książka, bardziej niż kiedykolwiek dotąd, staje się źródłem siły do przezwyciężania przymusowej izolacji".

Święto książki wywodzi się z Katalonii. Pierwszy raz zorganizowano je w 1926 r.
Jest to ważna data w historii literatury światowej: data śmierci Cervantesa, urodzin i śmierci Szekspira, a także śmierci Inki Garcilasa de la Vegi.
Zgodnie z tradycją katalońską tego dnia mężczyźni obdarowują swoje partnerki czerwoną różą, a one darują im książkę.

Biblioteka Szkolna ZSO nr 8

Biblioteki on-line

W związku z sytuacją zachęcamy czytelników do korzystania z bibliotek internetowych, które oferują pełne teksty lektur i innych dzieł literackich.

Polecamy:

1. lektury.gov.pl

2. ChmuraCzytania.pl  - zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów. nie wymaga logowania.

3. wolnelektury.pl

4. Publio - darmowe e booki

Darmowe portale wymienione tutaj i podobnego typu, oferują często darmowy dostęp do audiobooków, e-booków oraz aplikacji mobilnych.