Silesia Marathon 2023

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wsparli organizację Silesia Maratonu w Katowicach. W dniu 01.10.2023 wolontariusze ZSO8 z samego rana wyruszyli do Katowic, gdzie zajęli stanowiska przy trasie biegu w celu organizowania punktów pojenia i dożywiania zawodników.

II Świąteczna Zbiórka Gliwickiej Inicjatywy Obywatelskiej na rzecz potrzebujących

Zbiórka została zorganizowana na rzecz pensjonariuszy z domów opieki oraz 50 małych pacjentów przebywających w szpitalu.
Wszystkie zebrane dary zostały dostarczone do siedziby GIO.

Wspomóż psiaka bądź kociaka

Chcielibyśmy zaprosić Was do włączenia się razem z nami w kolejną akcję charytatywną, tym razem dla Schroniska dla zwierząt w Gliwicach.

Darowizny rzeczowe to dla Schroniska bardzo skuteczna pomoc.

Góra grosza

Zachęcamy do włączenia się do akcji Góra Grosza! W naszej szkole zbiórka monet trwać będzie do końca roku szkolnego 2021/2022.

Zebrane środki przekażemy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Grosze można wrzucać do pojemnika przy wejściu do zerówki.

Każdy grosz ma znaczenie!

Kwesta Pierwszolistopadowa

Gliwice i ościenne gminy, zaangażowały się w akcję charytatywną dla Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Akcję wsparło 44 wolontariuszy z naszej szkoły. Pojawili się z puszkami na gliwickich cmentarzach. Datki na rzecz Hospicjum wolontariusze zbierali w sobotę, w niedzielę oraz
w poniedziałek.

Nad akcją czuwała pedagog Pani Bożena Witecy oraz wychowawca świetlicy Anna Jedzina.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z takim zaangażowaniem wsparli akcję charytatywną dla Hospicjum Miłosierdzia w Gliwicach.

Dzień piżamy w ZSO8

06.10.2021r. odbyła się w naszej szkole akcja charytatywna „Dzień piżamy”, mająca na celu wsparcie leczenia i rehabilitacji dzieci chorych na nowotwory, wzbudzenie empatii oraz promocję zdrowego stylu życia.

W tą akcję włączyła się większość szkoły. Ubrali się w piżamę, solidaryzując się w ten sposób z chorymi dziećmi. Sześcioro uczniów szkoły podstawowej z kl. 2a i kl. 2b wsparło akcję, rozdając wizytówki Fundacji „wpłać 5 dla dzieciaka”. Akcję zorganizowała nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Pani Magdalena Herman. Wsparło ją dwóch opiekunów: pedagog Pani Bożena Witecy oraz wychowawca świetlicy Pani Anna Jedzina.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tą szlachetną akcję.

Silesia Maraton

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wsparli organizację Silesia Maratonu w Katowicach. W dniu 03.10.2021 wolontariusze z samego rana wyruszyli do Katowic, gdzie zajęli stanowiska przy trasie biegu w celu organizowania punktów pojenia i dożywiania zawodników. Cała organizacja przebiegała zgodnie z planem. Z niecierpliwością czekaliśmy na nadbiegających zawodników, którzy swoją życzliwością i współpracą wynagrodzili nam wysiłek przygotowań. W akcję zaangażowanych było sześćdziesięciu wolontariuszy z klas ósmych i licealnych naszej szkoły, rozstawionych w trzech punktach trasy pod opieką Pani Joanny Kwapisz – Cichoń, Pani Michaliny Przybył i Pani Bożeny Witecy.

Za rok następny Silesia Maraton  z udziałem naszych wolontariuszy!