Rok szkolny 2024/205

Planowane oddziały

1A_MS - ODDZIAŁ MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W DYSCYPLINIE KOSZYKÓWKA MĘŻCZYZN

Współpraca z Gliwickim Klubem Koszykówki GTK Gliwice.

Akademia GTK Gliwice

Do wyboru poniższe profile*:

• mat-fiz-j.ang - profil daje doskonały punkt wyjścia do podjęcia studiów wyższych na kierunkach politechnicznych i uniwersyteckich,  takich jak: elektronika, mechatronika, telekomunikacja, budownictwo, geodezja, architektura, matematyka, fizyka, informatyka, a także wszystkie kierunki ekonomiczne.
  • biol-chem-ang - po tym profilu można podjąć studia wyższe na takich kierunkach jak: biologia, biotechnologia, nauki medyczne, dietetyka, wychowanie fizyczne, psychologia, logopedia, pedagogika, lingwistyka, filologia i wiele innych.

Pierwszym językiem obcym jest język angielski. Do wyboru proponujemy następujący drugi język obcy: niemiecki i hiszpański*. Język obcy, który uczniowie zaznaczają jako drugi preferowany, nauczany jest od podstaw.

Deklarację wyboru przedmiotów nauczanych w zakresie rozszerzonym oraz drugiego języka obcego należy złożyć podczas potwierdzania woli nauki w Liceum.

Oddział mistrzostwa sportowego

Przedmioty rozszerzone Przedmioty punktowane

biologia/matematyka*

chemia/fizyka*

język polski

biologia/chemia/fizyka

* - grupa realizująca dany przedmiot otworzy się pod warunkiem odpowiedniej liczby chętnych.

1B - KLASA OGÓLNA

W klasie o profilu ogólnym proponujemy zakres przedmiotów rozszerzonych, który pozwala absolwentowi na dużą elastyczność w wyborze kierunku studiów.

Przygotowuje do egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z języka angielskiego, matematyki oraz języka polskiego.

Profil ten umożliwia podjęcie studiów na kierunkach: prawo i administracja, nauki społeczne, psychologia, pedagogika, filologia, dziennikarstwo czy turystyka.

Deklarację wyboru drugiego języka należy złożyć podczas potwierdzania woli nauki w Liceum.

Klasa ogólna

Przedmioty rozszerzone Przedmioty punktowane

język polski

drugi język nowożytny

Regulamin rekrutacji

Wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej w roku szkolnym 2023/2024.