Grudzień

Ostatni miesiąc roku kalendarzowego minął wszystkim w iście świątecznej, a nawet zimowej atmosferze (spadł pierwszy śnieg!)

Dzięki wspólnie wykonanym ozdobom świątecznym, którymi nasze świetliki ozdobiły salę, można było poczuć prawdziwą magię zbliżających się świąt. Okna zostały ozdobione śnieżynkami, bałwankami, choinkami i zimowymi domkami. Nie zabrakło napisu z życzeniami „Wesołych Świąt” oraz wspólnie stworzonego papierowego łańcucha, który przystroił dużą, świetlicową choinkę. Podczas zajęć plastycznych wykonywaliśmy m. in. kartonowe pierniczki, trójwymiarowe płatki śniegu, kolorowe wieńce bożonarodzeniowe, a nawet choinki tworzone metodą decupage i origami.

Oczywiście pamiętaliśmy również o takich szczególnych wydarzeń, jak:

• ogólnopolska akcja charytatywna „Dzień w piżamach”, mająca na celu okazanie wsparcia i solidarności z najmłodszymi pacjentami oddziałów onkologii i ich rodzinami,
  • 6 grudnia „Mikołajki”,
  • koncert kolęd i pastorałek za którego odpowiadała właśnie świetlica szkolna.

Przedświąteczny czas był także idealnym momentem, by wspólnie z uczniami zwrócić szczególną uwagę na szerzenie empatii wśród dzieci, uwrażliwienie na potrzeby drugiej osoby i chęć pomocy innym potrzebującym, a także osobom starszym i schorowanym.

Do Siego Roku!!!