Październik

Czas płynie nieubłaganie. Drugi miesiąc naszej wspólnej przygody jest już za nami. Październik to miesiąc, który każdemu kojarzy się z piękną, złotą jesienią. W świetlicy doskonale o tym pamiętaliśmy, dlatego też wszystkie nasze gazetki, prace plastyczne i ozdoby w sali, związane były z tą właśnie porą roku. Nie zabrakło kolorowych liści, puszystych sówek, uroczych lisków czy sympatycznych szopów.

Jak już wcześniej wspominaliśmy od tego miesiąca rozpoczęliśmy realizację zadań z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „ Z kulturą mi do twarzy”. Pierwsze zadanie dotyczyło patrona szkoły. W naszym przypadku był to patron III LO – Wincenty Styczyński. Nasze wspaniałe świetliczaki stworzyły piękne portrety tego uznanego działacza, dzięki którym mogliśmy stworzyć mini-wystawę w holu szkoły.

6 października obchodziliśmy Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego . Na znak naszej solidarności, zarówno wychowawcy jak i podopieczni świetlicy, pamiętaliśmy aby tego dnia założyć chociaż jeden element swojej garderoby w kolorze zielonym.

Z okazji Święta Edukacji Narodowej nasze świetliczaki uczestniczyły w przygotowaniu gazetki szkolnej składającej się z tylu serduszek, ile liczy osób nasza świetlicowa gromada.

Pod koniec miesiąca rozpoczęła działalność nasza „Poczta Świetlicowa”. Dzieci przyjęły ją z ogromnym entuzjazmem. Każdego dnia piszą do siebie listy pełne empatii i miłych słów. W każdy piątek „nadany” list trafia w ręce odbiorcy. Nasza poczta jest również elementem składowym realizowanego przez szkołę projektu edukacyjnego.