Bądź dzieckiem jak najdłużej, jak dziecko baw się, śmiej
I kochaj tak jak dziecko, i serce dziecka miej.

EDUKACJA KULTURALNA

Nasze oddziały przedszkolne 12 maja odwiedziły Teatr Nowy w Zabrzu.
“Niesamowite przygody skarpetek” to z pewnością doskonały spektakl, który powinien zaliczyć każdy przedszkolak. Trzeba przyznać, iż wszystkie dzieci oglądały z wielkim zaciekawieniem.
Z pewnością rozbudził wyobraźnię dzieci. Musimy przyznać iż, zagubione skarpetki mają dla nas zupełnie nowe znaczenie.

Testy przedszkolaków do klasy pływackiej

Wczoraj odbyły się testy przedszkolaków do klasy pływackiej????‍♂️????‍♂️????‍♂️. Wszystkie przedszkolaki świetnie się spisały i tym samym zakwalifikowały się do klasy sportowej.

Warsztaty muzyczne z Panem Dominikiem

Nasi przedszkolacy mieli okazję zapoznać się z instrumentami perkusyjnymi. Wiecie czym jest cabasa, fleksaton, agogo? Pan Dominik opowiedział nam o instrumentach, o których do tej pory nie mieliśmy pojęcia! Mieliśmy okazję obejrzeć te instrumenty, potrzymać je w dłoniach, a nawet na nich zagrać! Jednakże wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że jednak najlepiej jest być perkusistą!

Bal karnawałowy

"W karnawale wszyscy urządzają bale. To tradycja bardzo stara, strojów pięknych co niemiara. Niech się bawią duzi, mali. Zgromadzeni na tej sali!".

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką oraz zabawą. W naszych oddziałach przedszkolnych dzieci z grupy zerówkowej oraz rodzinnej wcieliły się w różne postacie bajkowe. Przedszkolaki zamieniły się w królewny, księżniczki, żołnierzy, biedronki, syreny, policjantów i wiele innych postaci. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach, a skoczna muzyka zachęcała do tańca. O cudowne zabawy i nietuzinkowe tańce zadbała animatorka.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów oraz przepyszny poczęstunek.

Kolejny bal już za rok!

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

Dzień w piżamie i wsparcie fundacji - GDY LICZY SIĘ CZAS

Dzień 02.12.2022 r. w naszej szkole oraz oddziałach przedszkolnym był dniem w piżamie. W trakcie dnia zbierane były także pieniądze na fundację "Gdy liczy się czas". Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy przystąpili do tej akcji! Pokazaliście, że macie bardzo dobre serca!

Serdecznie dziękujemy!

Dlaczego piżama?

VIII Gliwicka Spartakiada Przedszkolna

W dniu 9 listopada nasi sześciolatkowie mieli okazję wziąć udział w VIII Gliwickiej Spartakiadzie Przedszkolnej, czyli w sportowej rywalizacji drużyn przedszkolnych w hali Arena Gliwice. Był to wspaniały dzień pewien wyzwań, emocji, zmagań a także stresu, jednakże nasi zerówkowicze doskonale poradzili sobie ze wszystkimi trudnościami. Trudno żeby było inaczej, jeżeli na trybunach zasiadali ich rodzice i zachęcali do wspaniałej zabawy! Całości przyglądała się także Nasza Pani Dyrektor, która również wspierała naszą drużynę.

Pasowanie na przedszkolaka to poważna sprawa

Pasowanie na przedszkolaka to jeden z ważniejszych momentów w życiu małego dziecka. Od tego dnia staje się ono pełnoprawnym przedszkolakiem. W ZSO8, oddziału przedszkolnego nr 19 w Gliwicach, w grupie rodzinnej odbyło się również pasowanie na zerówkowicza. Gratulujemy przedszkolakom!

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek - Grupa rodzinna

W minionym tygodniu 5 listopada obchodziliśmy z przedszkolakami Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – bajki bowiem są świetnym pomostem do wspólnej zabawy.

„Miarą prawdziwego bohatera nie jest siła mięśni, ale siła serca”

Herkules

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Dnia 5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym roku przypadało ono w sobotę, więc nasi zerówkowicze świętowali dzień wcześniej - 4 listopada. Z tej okazji przybyli do naszego przedszkola w cudownych kostiumach! W tym dniu rozwiązywali zagadki związane z postaciami z bajek, układali bajkowe puzzle, ćwiczyli motorykę małą, a także wzięli udział w bajkowym pokazie mody i balu. Święto to niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów czy kształtowania właściwych postaw moralnych.

Konkurs na najciekawszą DYNIĘ

Z okazji Dnia Dyni w naszych Oddziałach Przedszkolnych został zorganizowany „Konkurs na Najciekawszą Dynię”. W dniach od 24 do 26 października nasi przedszkolacy dostarczyli, aż 29 cudownych prac. Do głównych celów konkursu należało zdobycie doświadczenia w zakresie pracy twórczej, rozwijanie wyobraźni i pomysłowości, prezentacja własnych dokonań twórczych, a także spędzenie czasu na wesołej zabawie z rodzicami i opiekunami prawnymi.
Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania. Prace były oryginale oraz bardzo kreatywne, a poprzeczka była postawiona bardzo wysoko. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz nagrodę. Laureaci otrzymali nagrody główne, natomiast pięć prac otrzymało wyróżnienie oraz książeczkę. Sponsorem nagród głównych oraz drobiazgów dla wszystkich uczestników była Rada Rodziców, natomiast książeczki ufundował anonimowy sponsor.
Jury ogłosiło następujące wyniki:

Malwina Chyłek – miejsce 1
Julia Sienkiewicz – miejsce 2
Aleksander Matuszewski – miejsce 3
Natalia Bober - wyróżnienie
Daria Lolko - wyróżnienie
Jakub Słoboda - wyróżnienie
Mateusz Olborski - wyróżnienie
Dominik Brakowski - wyróżnienie

Gratulujemy ciekawych pomysłów oraz dziękujemy za wspólną zabawę!