Wrzesień

Wakacje dobiegły końca, a wraz z nadejściem września rozpoczynamy nowy rok szkolny! Przed nami dużo pracy i ciekawych wyzwań, ale także ogrom wspaniałej zabawy i moc uśmiechu.

Pierwszy tydzień szkoły rozpoczęliśmy oczywiście od wakacyjnych wspomnień. Dzięki wykonanym przez dzieci pracom plastycznym, mogliśmy na chwilkę powrócić do letnich krajobrazów.

Aby każdy uczeń czuł się u nas dobrze, wszyscy razem stworzyliśmy i omówiliśmy zasady, które będą obowiązywały w świetlicy w bieżącym roku szkolnym.

Podczas codziennych zajęć świetlicowych dużą część czasu poświeciliśmy grom i zajęciom integracyjnym. W połowie miesiąca (15.09) hucznie obchodziliśmy „Dzień kropki”. Mieliśmy własną fotoramkę, tworzyliśmy prace plastyczne za pomocą farb i plasteliny, oraz uczestniczyliśmy w zajęciach ruchowych wykorzystując do tego wszystkie okrągłe sprzęty sportowe (piłki, hula-hopy, materace sensoryczne).

Pod koniec miesiąca nasza sala powoli nabrała „jesiennych klimatów”. Wszystkie chętne dzieci za pomocą pomalowanych liści, stworzyły jesienne girlandy, a za pomocą odbicia dłoni na kolorowych kartkach papieru, powstał wielki jesienny jeż, ozdabiający gazetkę obok świetlicy.

Ostatniego dnia września, podobnie jak cała szkoła braliśmy udział w Europejskim dniu Sporu. Był to bardzo aktywnie i intensywnie spędzony dzień.

Na zakończenie warto wspomnieć, że za zgodą dyrekcji postanowiliśmy od przyszłego miesiąca rozpocząć udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Z KULTURĄ MI DO TWARZY”. Trzymajcie za nas kciuki!!