Maj i Czerwiec

Końcówka roku szkolnego to czas, który dzieci wprost uwielbiają. Swoją dużą zasługę ma w tym piękna pogoda, dzięki której niemal każdego dnia byliśmy wprowadzani w iście letni nastrój.

Oczywiście oprócz spędzania czasu na świeżym powietrzu, mieliśmy również bardzo dużo interesujących zajęć w naszej świetlicy.

W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” zrealizowaliśmy kolejne zadania. Między innymi wzbogaciliśmy swoją wiedzę dotyczącą kultury śląskiego regionu, wykazując się zdolnościami plastycznymi oraz kreatywnością w zadaniu „barwy regionu”, a także udowodniliśmy, że potrafimy posługiwać się gwarą śląską, realizując zadanie „Na ile się znamy?”. Ważnym elementem było też czytanie bajek terapeutycznych, które rozbudzały empatię, poruszały problemy dotyczące ich wieku. Uczniowie wyrażali swoje zdanie, podejmowali próby oceny zachowania bohaterów.

W ten sposób zakończyła się wspaniała przygoda z naszym projektem edukacyjnym, która została uwieczniona certyfikatem. Jednak nie zamierzamy na tym poprzestać J Wychowawcy świetlicy serdecznie dziękują wszystkim tym, którzy aktywnie brali udział
w projekcie!

Ale to nie koniec naszych osiągnięć. Podopieczni świetlicy wzięli również udział
w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. „Moja ulubiona postać bajkowa”. Jesteśmy bardzo dumni, ponieważ na podium znaleźli się: Emilia Rosołek (miejsce I) oraz Kacper Kulka (miejsce III). Wszystkim laureatom składamy najszczersze gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Przed wakacjami, udało nam się jeszcze stworzyć „wakacyjną listę wyzwań”, z której będziemy mogli skorzystać podczas dni wolnych od zajęć.

Nie możemy wprost uwierzyć, że ten wspólnie spędzony czas minął, aż tak szybko … Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mieli okazję przeżyć wspólnie wiele równie niezapomnianych chwil, które będą nam dostarczały tak samo dużo, a może i jeszcze więcej pozytywnych emocji.

Teraz już żegnamy się z Wami wszystkimi, dziękujemy za wspólnie spędzony rok,
a dzieciom oraz ich rodzinom życzymy udanych i przede wszystkim bezpiecznych WAKACJI!!!