Marzec

Marzec w świetlicy szkolnej rozpoczęliśmy od wykonania pokaźnych rozmiarów portretu Pani Wiosny. Wszyscy pełni nadziei i optymizmu cierpliwie oczekiwaliśmy na jej nadejście. W końcu cała przyroda zaczęła budzić się z zimowego snu, a my bacznie obserwowaliśmy zmiany zachodzące dookoła nas.

Nasza sala również nabrała wiosennych kolorów. Okna przyozdobiły wesołe biedronki, skoczne żabki i wielobarwne motyle, a na suficie pojawiły się kolorowe ptaszki w towarzystwie wiosennych kwiatów. Kwiaty (wykonane różnymi technikami) były zdecydowanie tematem przewodnim w marcu. Nasze parapety zapełniły się tulipanami, które świetliczaki zrobiły dzięki metodzie origami.

Wykonaliśmy tez z bibuły i drewnianych patyczków - wspaniałe krokusy i hiacynty, które sami „posadziliśmy” 21 marca, pierwszego dnia wiosny. Nie mogło zabraknąć także sadzenia rzeżuchy, którą umieściliśmy w skorupkach jajek z namalowanymi buźkami. „Rzeżuchowe” włosy sprawiły, że wszystkie dzieci nie mogły oderwać od nich wzroku. Dodatkowo stworzyliśmy również zielone, pełne smakowitych owoców – drzewka, do których produkcji wykorzystaliśmy rolki z papieru toaletowego, kolorowy papier oraz plastelinę. Do drzewek dołączyły też papierowe bociany, symbolizujące oczywiście nadejście upragnionej przez wszystkich wiosny.

W marcu spora grupa dzieci uczęszczających do świetlicy, wzięła udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym na ozdobę wielkanocną. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 20 w Gliwicach. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu przestrzennej ozdoby wielkanocnej z różnorodnych materiałów. Jesteśmy bardzo dumni, ponieważ wśród bardzo dużej ilości prac plastycznych, została wyróżniona nasza uczennica - Maja Kramarz.

Warto także zaznaczyć, że nasi wspaniali uczniowie pamiętali również o Światowym Dniu Zespołu Downa. Na znak empatii i solidarności, tego dnia świetliczaki założyły dwie kolorowe skarpetki nie do pary.

Powoli zbliżając się w tematykę Świąt Wielkanocnych, wykonaliśmy urocze portrety zajączków oraz za pomocą wytłoczek z jajek i kolorowych piórek, stworzyliśmy kurki na świąteczne ozdoby.