Informacja dotycząca Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym

w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020-2022 realizowanego w 2022 roku

więcej

Historyczny dzień dla naszej szkoły i klubu !!!!!

A przede wszystkim dla naszej gwiazdy i bohatera dnia Dominiki Kossakowskiej!!!
Dominika jedzie na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021!!!!

Informujemy, że 2 czerwca 2021 r. Zarząd Polskiego Związku Pływackiego Uchwałą 190/E/2021 zatwierdził skład Reprezentacji Polski w pływaniu na XXXII Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Dominika Kossakowska absolwentka naszej szkoły, uczennica sportowej klasy pływackiej gimnazjum nr 11, Wychowanka klubu Pływackiego Sikret Gliwice pierwszą w historii miasta Gliwiczanką reprezentującą nasz kraj w dyscyplinie pływanie na letnich Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2021.

 

więcej

ZSO8 dla Ukrainy

Szanowni Państwo,

rozpoczynamy zbiórkę dla obywateli Ukrainy:

Najbardziej potrzebne są:

1) Środki medyczne i opatrunkowe:

- Lignina

- Bandaże

- Siatki opatrunkowe

- Opaski opatrunkowe

- Kompresy

- Gazy

- Maści, kremy, balsamy na odleżyny

- Środki dezynfekcyjne do ran

- Plastry

- Chusta trójkątna

- koce termiczne

- strzykawki

- apteczka pierwszej pomocy - samochodowe

2) Dla żołnierzy:

-bielizna termiczna, buty wojskowe od rozmiaru 41, namioty, karimaty, śpiwory, mokre chusteczki, skalpele.

3) odzież oraz buty, artykuły mogą być używane ale prosimy aby były czyste (do ubrania od zaraz)

4) odzież dla dzieci

5) odzież dla kobiet od rozmiaru M do większych rozmiarów.

6) pampersy dla dzieci

Ewentualne wpłaty można kierować na konto Rady Rodziców. Nr konta - 70 1050 1298 1000 0097 1955 3399 - bank ING. W tytule koniecznie prosimy napisać "pomoc dla Ukrainy". Po dokonaniu wpłaty prosimy o przekazanie informacji do pedagoga (wpis na listę wolontariuszy). wszystkie zebrane środki zostaną wykorzystane na zakup niezbędnych artykułów.

Wszystkie dary prosimy składać na portiernie w godzinach 7-21.

 

Galeria zdjęć

więcej

Pomoc dla uczniów w związku z wydarzeniami na Ukrainie

Szanowni Państwo,
w związku z dramatycznymi wydarzeniami rozgrywającymi się w Ukrainie dzieci mogą czuć się zagrożone, rozbite, mogą szukać u nas pomocy. Nie należy zbywać prób podejmowania rozmowy, ale prowadzić ją w sposób wyważony, budując w dzieciach poczucie bezpieczeństwa. Poniżej zamieszczamy link do bloga, którego autorka zgromadziła treści dotyczące tego tematu. Znajdziecie tam Państwo artykuły, wywiady z psychologami, film etc. Zachęcamy do skorzystania.

https://1000ijednamysl.blogspot.com/2022/02/jak-rozmawiac-z-dziecmi-o-wojnie-w.html?m=1&fbclid=IwAR0R0Tdw4kMNo-3E-s2pIndb0ts_wPWboYKlHaz24AbT8yV9Dup58bkqLF4

Gliwicka Baza Wsparcia

Szanowni Państwo,

w tym trudnym obecnie czasie związanym z eskalacją konfliktu w Ukrainie, w naszym mieście powstaje dużo społecznych inicjatyw. Aby sprawnie koordynować oferty pomocy i szybko przekazywać je potrzebującym, powstała Gliwicka Baza Wsparcia. W tym celu Centrum 3.0 – Gliwicki Ośrodek Działań Społecznych zbiera oferty pomocy dla obywateli Ukrainy. Od 1 marca 2022 roku, działa portal partycypacyjny decydujmyrazem.gliwice.pl. Aby zaoferować swoją pomoc wystarczy kliknąć w odpowiedni kafelek na stronie (z napisem: Gliwicka Baza Wsparcia, link: decydujmyrazem.gliwice.pl/baza-wsparcia), wypełnić rubryki formularza, w którym należy opisać rodzaj oferowanej pomocy oraz zostawić dane kontaktowe, a taka oferta zostanie przekazana organizacjom i instytucjom bezpośrednio wspierającym Ukraińców. Dzięki temu szybko i sprawnie połączymy oferujących pomoc z tymi, którzy jej potrzebują. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 32 238 81 67. (Centrum 3.0)

Liczy się każdy odzew i pomoc.

Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym

Centrum Projektów Polska Cyfrowa ogłosiło nabór wniosków w ramach Grantów PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym - link do strony https://www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr

Celem jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi (dzieci i wnuki byłych pracowników PGR) w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu.

Dofinansowanie organ prowadzący może otrzymać na:

  • ​​sprzęt komputerowy z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną, w tym niezbędne akcesoria i oprogramowanie dla osób z niepełnosprawnościami (w przypadku zakupu komputera powyżej 3,5 tys. zł oraz tabletu powyżej 1,5 tys. zł niezbędne będzie uzasadnienie przez Wnioskodawcę wysokości kosztów zakupów takiego sprzętu);
  • ubezpieczenie zakupionego sprzętu komputerowego;
  • usługę zapewniającą dostęp do Internetu na sprzęcie komputerowym zakupionym w ramach projektu, w przypadku gdy opiekun prawny w oświadczeniu wskaże na brak możliwości zapewnienia usługi dostępu do Internetu.

Realizacja grantu - od podpisania umowy na powierzenie grantu do końca projektu (max. 10 miesięcy, czyli do około końca roku szkolnego 2021/2022).

Rodzic/opiekun prawny/pełnoletni uczeń składają oświadczenia na podstawie wzoru określonego w Regulaminie konkursu (regulamin i wzór oświadczenia pod linkiem wskazanym na początku).

Termin na złożenie oświadczeń, wraz z informacją o zapotrzebowaniu (czy sam komputer/laptop/tablet, czy łącznie z usługą dostępu do internetu) przez rodziców/opiekunów prawnych/pełnoletnich uczniów do szkół, w których uczą się uczniowie, zostaje wyznaczony do dnia 27 października br.

Termin odbioru wyników egzaminu ósmoklasisty

W dniu 8 lipca (piątek) od godz. 12.00 w sekretariacie szkoły można odebrać zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Przypominamy, że uczniowie muszą mieć ze sobą legitymację szkolną. Jeśli uczeń nie może przyjść osobiście, zaświadczenie może odebrać rodzic lub pisemnie upoważniona przez rodzica osoba. W takiej sytuacji zarówno rodzic jak i upoważniona osoba muszą okazać swój dowód tożsamości.

Odbiór świadectw dojrzałości

Zapraszamy maturzystów po odbiór świadectw dojrzałości, do sekretariatu w dniu 5 lipca od godz. 12.00

Przypominamy, że 5 lipca br. o godzinie 08:30 w serwisie ZIU udostępnione zostaną wyniki egzaminu maturalnego dla każdego zdającego. Należy wejść na stronę https://wyniki.edu.pl, a następnie zalogować się wprowadzając login i hasło (obowiązują loginy i hasła przekazane w bieżącym roku zdającym) lub wybrać inny sposób logowania: profil zaufany, e-dowód lub bankowość elektroniczną.

Egzaminy poprawkowe

Egzaminy poprawkowe dla uczniów ZSO8 odbędą się w ostatnim tygodniu sierpnia 2022r.

29.VIII. (poniedziałek) z matematyki i j. angielskiego o godz. 9.00

30.VIII. (wtorek) z fizyki, chemii i przyrody o godz. 9.00